Efekty pracy drogówki

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

Data publikacji 14.09.2018

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” to wspólna akcja Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania skierowane były do osób starszych. Miały one na celu podniesienie świadomości zagrożeń, na jakie narażona jest ta grupa osób.

22 sierpnia bieżącego roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” zorganizowali warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania mówiono seniorom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najczęściej popełnianych błędach. Komisarz Paweł Grześ i st. asp. Marcin Skoczylas odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się pieszego i rowerzysty poza obszarem zabudowanym. Policjanci przypominali seniorom, o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jaki mają one wpływ na bezpieczeństwo.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali od Sylwii Zegar, która była Przedstawicielem Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego różnokolorowe opaski odblaskowe.