Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły - Efekty pracy drogówki - Policja Podkarpacka

Efekty pracy drogówki

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci ruchu drogowego z KWP w Rzeszowie odwiedzili kolejne miejscowości, by spotkać się z uczniami najmłodszych klas i przedszkolakami. W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" mówili im, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak podróżować samochodem i jak zadbać o to, by być widocznym.

To już kolejne spotkania w ramach wrześniowych działań "Bezpieczna droga do szkoły".  Tym razem kom. Paweł Grześ i asp. szt. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej odwiedzili Głogów Małopolski, gdzie na terenie miasteczka ruchu drogowego uczyli pierwszoklasistów z terenu całej gminy, jak być bezpiecznym na drodze.

Blisko 300 uczniów poznawało znaki drogowe, zasady poruszania się po drodze oraz  bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Potem pod okiem policjantów i nauczycieli mogli sprawdzić swoje umiejętności także w praktyce. Policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie i komisariatu w Głogowie Młp. mówili o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w miejscu zamieszkania, czy w szkole. Przewodnik psa uczył jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Każde dziecko otrzymało specjalny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu z przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z KWP w Rzeszowie spotkali się również z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Wiercanach w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego podróżowania i przechodzenia przez jezdnię. Znakomicie poradziły sobie wskazując, jakie powinno być obowiązkowe wyposażenie roweru.

W spotkaniu z najmłodszymi brał udział również przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Bartosz Wysocki, który wyposażył dzieci w elementy odblaskowe. Podczas spotkania podkreślano, że odblaski powinny być obowiązkowym elementem ubioru, bo tylko wtedy spełnią swoją rolę i sprawią, że dzieci będą widoczne.