Profilaktyczne spotkania policjantów w szkołach - Efekty pracy drogówki - Policja Podkarpacka

Efekty pracy drogówki

Profilaktyczne spotkania policjantów w szkołach

Data publikacji 17.10.2018

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. W ostatnim czasie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z przedszkolakami i uczniami aby porozmawiać z nim na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie st. asp. Marcin Skoczylas i sierż. szt. Monika Skawińska-Berkowicz spotkali się z dziećmi w wieku przedszkolnym i uczniami młodszych klas w szkołach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, a także bezpieczeństwie podczas zabaw w domu i w trakcie wypoczynku. Spotkania dotyczyły również kontaktów z osobami obcymi i zachowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Podczas odwiedzin w szkołach, policjanci zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych.

W niedzielę, w Malawie policjant uczestniczył w pikniku edukacyjnym pn. "Niedziela dla życia", gdzie w szczególności zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusz przypomniał uczestnikom spotkania zasady bezpiecznego zachowania na drodze, mówił o zasadach poruszania się po jezdni w miejscach nieoświetlonych i w których nie ma chodników.

Na zakończenie uczestnicy spotkań otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

 • Foto. M.Mucha
  Foto. M.Mucha
 • Foto. M.Mucha
  Foto. M.Mucha
 • Foto. M.Mucha
  Foto. M.Mucha
 • Foto. Publiczne Przedszkole nr 22 w Rzeszowie
  Foto. Publiczne Przedszkole nr 22 w Rzeszowie
 • Foto. KWP w Rzeszowie
  Foto. KWP w Rzeszowie
 • Foto. Zespoł Szkół w Malawie
  Foto. Zespoł Szkół w Malawie