Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły - Efekty pracy drogówki - Policja Podkarpacka

Efekty pracy drogówki

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły

Data publikacji 24.10.2018

Policjant ruchu drogowego z KWP w Rzeszowie oraz przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odwiedzili kolejne miejscowości, by spotkać się z uczniami najmłodszych klas i przedszkolakami. Podczas wizyty funkcjonariusz przekazał młodym słuchaczom informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

To już kolejne spotkanie, które ma na celu uświadomienie najmłodszym jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Tym razem asp. szt. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej odwiedził Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego podróżowania i przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusz zwrócił uwagę również na to, jak najmłodsi mają się zachowywać podczas zabaw na podwórku i w domu. Przypomniał także numery telefonów alarmowych i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

W spotkaniu z najmłodszymi brali udział również przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus i Bartosz Wysocki, którzy przekazali dzieciom elementy odblaskowe. Podczas spotkania podkreślano, że odblaski powinny być obowiązkowym elementem ubioru, bo tylko wtedy spełnią swoją rolę i sprawią, że dzieci będą widoczne.

  • foto.B. Wysocki
    foto.B. Wysocki
  • foto. B. Wysocki
    foto.B. Wysocki
  • foto. B. Wysocki
    foto. B. Wysocki