Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski i propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016

Krośnieńscy policjanci spotykali się z mieszkańcami lokalnych społeczności i przedstawicielami różnych instytucji w ramach konsultacji społecznych przy tworzeniu „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mapa ta jest projektem ogólnopolskim, który pozwoli na kierowanie sił i środków tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

 
Od początku lutego na terenie powiatu krośnieńskiego – w gminach i na osiedlach - organizowane były konsultacje społeczne, w trakcie których policjanci gromadzili informacje i spostrzeżenia od obywateli, które posłużą do stworzenia „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". 
 
Stworzenie map zagrożeń ma zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenie przestępczością określonego rodzaju, szczególnie uciążliwymi wykroczeniami czy patologiami. Ma też wskazać miejsca bezpieczne. Mając pełny i rzetelny obraz, policja może lepiej dostosować swoje działania, np. częściej kierować w takie miejsca patrole. 
 
Podsumowanie przeprowadzonych konsultacje w powiecie krośnieńskim:
 
W lutym na terenie naszego powiatu przeprowadzono 20 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. W konsultacjach wzięło udział blisko 364 mieszkańców powiatu krośnieńskiego.
 
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mieszkańców małych społeczności. Uczestnicy konsultacji zgłaszali wiele nurtujących ich problemów. Mówili, w jakich sytuacjach czują się zagrożeni, ale także podkreślali, że nasz powiat należy do bezpiecznych i przyjaznych ludziom. Podczas konsultacji funkcjonariusze wielokrotnie spotkali się z życzliwością i wdzięcznością mieszkańców za wykonywaną przez policjantów pracę.  
 
Jakie wnioski i propozycje działań zgłaszali mieszkańcy naszego powiatu podczas zrealizowanych konsultacji społecznych- kliknij poniżej. 
 
 1. Konsultacje w powiecie krośnieńskim
 2. Konsultacje w powiecie Krosno
 3. Konsultacje w gminie Krosno
 4. Konsultacje w gminie Iwonicz Zdrój
 5. Konsultacje w gminie Chorkówka
 6. Konsultacje w gminie Dukla
 7. Konsultacje w gminie Korczyna
 8. Konsultacje w gminie Jedlicze
 9. Konsultacje w gminie Miejsce Piastowe
 10. Konsultacje w gminie Krościenko Wyżne
 11. Konsultacje w gminie Wojaszówka
 12. Konsultacje w gminie Rymanów
 13. Konsultacje w gminie Jaśliska
 
 
Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):
 
mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl
 
 
W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbliższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez krośnieńskich policjantów.
 

 

Powrót na górę strony