Wydarzenia

Przemyska grupa "SPEED"

Data publikacji 31.10.2019

Przemyscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali niebezpiecznie poruszającego się motocyklistę. Mężczyzna kierujący jednośladem jechał zbyt szybko. Policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem mu prawa jazdy. 42–letni sprawca wykroczenia, za zbyt szybką jazdę, odpowie przed sądem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, w każdej komendzie wojewódzkiej Policji, na wzór Komendy Stołecznej Policji, 19 lipca 2019 roku powołano Zespoły pn. "SPEED".

11 października br. przemyscy policjanci z grupy „SPEED” patrolowali okolice Starej Birczy nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestratorem. Tuż przed godz. 18 funkcjonariusze zauważyli motocyklistę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość. Motocyklista nie przypuszczał wtedy, że jedzie za nim policyjny radiowóz.

Mundurowi dokonali pomiaru prędkości jazdy motocykla. Policyjny vidorejestrator wskazał, że jednoślad pędził 114 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 50 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

Okazało się, że jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. 42-latek nie przyjął mandatu, dlatego policjanci skierują wniosek u jego ukaranie do sądu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

mf

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony