Wydarzenia

Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, który uszkodził samochód

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności uszkodzenia samochodu, do których doszło w niedzielę w nocy, na parkingu przy ul. Krakowskiej. Mężczyznę kopiącego samochody, zauważył ze swojego mieszkania policjant. Mimo, że był po służbie, zatrzymał 49-letniego mieszkańca Rzeszowa i przekazał policyjnemu patrolowi.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy ul. Krakowskiej mężczyzna kopie w zaparkowane tam samochody. Na miejscu okazało się, że agresora zatrzymał mieszkający w pobliżu policjant, który na co dzień pełni służbę w komisariacie na Baranówce. Mimo, że był po służbie, widząc zachowanie mężczyzny, podjął interwencję. Obezwładnił go, zatrzymał i powiadomił dyżurnego. Po przyjedzie patrolu przekazał mężczyznę funkcjonariuszom.

49-letni mieszkaniec Rzeszowa był nietrzeźwy i agresywny. Policjanci doprowadzili go do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało u niego ponad 2,3 promila.

Policjanci ustalili, że mężczyzna poważnie uszkodził jeden z zaparkowanych samochodów. Jego właściciel złożył wniosek o ściganie, wyceniając straty na 1,5 tys. złotych. Postępowanie w kierunku uszkodzenia mienia prowadzą teraz policjanci z miejscowego komisariatu.

 

Powrót na górę strony