Wydarzenia

Serduszko dla małej Emilki

Data publikacji 30.12.2021

Mijający rok policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej zakończą kolejną inicjatywą charytatywną. Będą zbierać nakrętki z butelek po napojach, a środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Emilki. Inicjatywę wsparli członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów. Ze środków przekazanych przez te organizacje kupione zostało serce, do którego zbierane będą nakrętki. Dzisiaj w obecności Emilki i jej rodziny, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie symbolicznie zainaugurował zbiórkę.

Inicjatywę wsparcia leczenia chorej Emilki podjął policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. W internecie trafił na informację o zbiórce na rzecz małej Emilki i zaangażował się w pomoc dla dziewczynki. Sprawą zainteresował związkowców z Zarządu Terenowego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz funkcjonariuszy zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie. Policjanci wspólnie postanowili, że wsparcie zostanie udzielone poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek. Zebrane nakrętki policjanci przekażą rodzicom Emilki, którzy uzyskane środki z ich sprzedaży przeznaczą na leczenie dziecka. W celu przeprowadzenia zbiórki, związkowcy i funkcjonariusze ze stowarzyszenia IPA zakupili pojemnik w kształcie serca, do którego zbierane będą nakrętki. Serce zostało ustawione na dziedzińcu komendy miejskiej.

Dzisiaj w południe Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, w obecności Emilki, jej rodziców i braciszka, z udziałem przedstawicieli policyjnych organizacji i inicjatora akcji, symbolicznie zainaugurował zbiórkę wsypując do serca pierwszą partię nakrętek. Policjanci przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i wręczyli im paczki wypełnione słodyczami.

Wszyscy policjanci i pracownicy komendy, którzy zechcą wspomóc cel zbiórki, mogą wrzucać do serca nakrętki. Po jego wypełnieniu zostaną one przekazane rodzicom, a uzyskana za nie kwota pomoże w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki.

  • Na zdjeciu od lewej stoją w umundurowaniu służbowym  przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie, mama i tato Emilki a przed nimi w wózeczku siedzi Emilka, a bok niej stoi braciszek Antoś. Kolejny stoi Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, obok inicjator akcji, obydwaj w umundurowaniu służbowym, a za nim przedstawiciel Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Pomiędzy stojącymi na tle ściany budynku stoi pojemnik w kształcie serca na nakrętki. Z prawej strony stojących widoczny jest zaparkowany oznakowany radiowóz - Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego
    Komendant w obecności rodziców rozpoczał zbiórkę dla Emilki
  • Na zdjeciu przed pojemnikiem w kształcie serca od lewej stoją w umundurowaniu służbowym przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie, mama i tato Emilki z dziećmi. Za nimi przedstawiciel Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wsypuje do pojemnika nakrętki. Z prawej strony pojemnika nakrętki wsypuje, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania.
  • Na zdjeciu na tle pojemnika-serca inicjator akcji policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarcza wręcza upominki dla Emilki i jej braciszka. Za nimi stoją rodzice. Na drugim polanie przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie wysypuje do pojemnika nakrętki.
Powrót na górę strony