Wydarzenia

Ukradł wódkę i ugryzł ochroniarza

Data publikacji 26.04.2017

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą w sklepie. Mężczyzna ukradł butelkę wódki, a wychodząc z łupem, wdał się w szarpaninę z pracownikiem ochrony. 23-latkowi pomagał jego kolega, który także trafił w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w jednym ze sklepów w Rzeszowie. Młody mężczyzna ukradł butelkę wódki. Wychodzącego, ze schowanym pod ubraniem alkoholem, zauważył pracownik ochrony. Gdy próbował go zatrzymać, doszło pomiędzy nimi do szarpaniny, podczas której podejrzany ugryzł ochroniarza w przedramię. Sprawcy w ucieczce pomógł jego kolega, który zaczął kopać leżącego ochroniarza.  

Pracownik ochrony zawiadomił o zdarzeniu policjantów. Interweniującym funkcjonariuszom w zatrzymaniu podejrzanych pomógł świadek, który pojechał za nimi na rowerze i informował, gdzie się znajdują. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn przy ulicy Ks. Jałowego. Okazali się nimi mieszkańcy Rzeszowa w wieku 23 i 35 lat. 

Przy starszym mężczyźnie policjanci znaleźli skradzioną wódkę. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu. 

Zebrany materiał dowodowy policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W sobotę doprowadzili tam zatrzymanych. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej. Objął go również policyjnym dozorem. Drugi zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa.

Powrót na górę strony