Pijany syn wiózł samochodem pijanego ojca - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Pijany syn wiózł samochodem pijanego ojca

Data publikacji 11.04.2019

Policjanci ruchu drogowego na ul. Witosa w Rzeszowie zatrzymali nissana, który jechał z prędkością 127 km/h. Za kierownicą auta siedział 17-latek. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo jak się okazało nie miał prawa jazdy i był pijany. Pasażerem nissana był jego ojciec, on również był nietrzeźwy.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 1 w nocy. Policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw pod Rzeszowem. Podczas patrolu, na ul. Piłsudskiego policjanci zwrócili uwagę na białego nissana. Kierowca gwałtownie ruszył, kiedy na sygnalizatorze zapaliło się zielone światło. Funkcjonariusze pojechali za samochodem.

Na ulicy Witosa kierujący nissanem zaczął przyspieszać. Jadący za nim funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości. Auto rozpędziło się do 127 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli.  Kierujący zignorował wydawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i zatrzymali go na ul. Powstańców Warszawy.

Okazało się, że kierowcą nissana jest 17-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Z młodym mężczyzną podróżował 40-latek, który jak się okazało jest jego ojcem. On również był pijany. U niego badanie wykazało ponad 2,6 promila.

Dodatkowo okazało się, że mężczyźni w Stobiernej zatankowali paliwo i nie płacąc za nie odjechali. Policjanci odholowali samochód na parking strzeżony. 40-latek trafił do izby wytrzeźwień, natomiast 17-latek został przekazany matce. 

Teraz policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności całego zdarzenia. 17-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Sprawa kradzieży paliwa będzie rozpatrywana w oddzielnym postępowaniu. 

Opis filmu: Policjanci jadą za białym nissanem - nagranie z policyjnego wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.71 MB)

Powrót na górę strony