Wydarzenia

Policjant po służbie zatrzymał wandala

Data publikacji 19.06.2019

Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który niszczył samochody. Sprawcę zatrzymał będący po służbie policjant. Funkcjonariusz usłyszał hałas na parkingu pod blokiem. Zauważył mężczyznę, który kopał w zaparkowane samochody. W jednym z nich wybił szybę. Policjant zgłosił zdarzenie na numer alarmowy, wyszedł z mieszkania i szybko zatrzymał sprawcę zniszczenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto. Policjanci zostali zawiadomieni o mężczyźnie, który miał kopać w samochody na parkingu. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Okazało się, że jednym z nich był mieszkający w pobliżu funkcjonariusz z komendy wojewódzkiej. Okazało się, że policjant, będąc w mieszkaniu, usłyszał hałas dobiegający z parkingu, wyszedł na balkon i zauważył młodego mężczyznę uderzającego w tylną szybę jednego z zaparkowanych samochodów. Usłyszał również odgłos wybijanej szyby, po czym mężczyzna zaczął oddalać się.

Wtedy zadzwonił na numer alarmowy. Wyszedł przed blok i zauważył odchodzącego mężczyznę, którego szybko zatrzymał i przytrzymał do przyjazdu policyjnego patrolu. Interweniujący funkcjonariusze przewieźli 26-letniego mieszkańca gminy Świlcza do policyjnego aresztu.

26-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ustaleniem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Wartość rozbitej szyby to 2 tys. złotych. 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

 

 

 

Powrót na górę strony