Wydarzenia

Policjanci sprawdzają przestrzegania obowiązujących ograniczeń

Data publikacji 08.04.2020

Od początku obowiązywania ograniczeń wprowadzanych w związku z epidemia koronawirusa, policjanci sprawdzają ich przestrzeganie. Funkcjonariusze kontrolują parki, bulwary i okolice sklepów. Sprawdzają także przestrzeganie obowiązku kwarantanny. Policjantów w ich działaniach wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Strażnicy Miejscy.

Policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na gromadzenie i przemieszczanie się osób wbrew obowiązującym zakazom. Podobnie było podczas dwóch ostatnich dni. W związku z naruszeniami policjanci podjęli 18 interwencji. Kilkanaście osób zostało pouczonych, w innych przypadkach policjanci informowali i przypominali o obowiązujących ograniczeniach. W większości przypadków osoby stosowały się do pouczeń.

Wczoraj przed południem, dwójka mieszkańców Rzeszowa została ukarana mandatami, ponieważ wbrew zakazowi, spacerowała na bulwarach nad Wisłokiem. W południe policjanci z komisariatu w Śródmieściu, legitymowali osoby, które zgromadziły się przy ul. Bohaterów. Zostały one pouczone i zastosowały się do zakazu gromadzenia się. W tej grupie, znajdował się jednak 39-latek, który mimo obecności policjantów, pił piwo. Mężczyzna został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. W Przewrotne, interwencja wobec grupy osób zakończyła się przewiezieniem jednego z mężczyzn, do izby wytrzeźwień. Wieczorem, kolejne dwie osoby ukarali policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Dla 19-latka i jego 18-letniej znajomej, spotkanie w pobliżu Lisiej Góry, zakończyło się 500 złotowym mandatem.

Funkcjonariusze sprawdzają także okolice sklepów. Nowe zasady obowiązujące podczas robienia zakupów, przekazywane są za pomocą komunikatów głosowych. W ocenie policjantów osoby oczekujące na wejście do sklepów, stosują się do ograniczeń, a co ważne zachowują bezpieczne odległości pomiędzy sobą.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzają przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia liczby pasażerów w transporcie osób. W niemal 400 przeprowadzonych kontrolach nie stwierdzili uchybień.

Powrót na górę strony