Wydarzenia

Akcja "Kręci Mnie Bezpieczeństwo" w Tarnobrzegu

Data publikacji 22.04.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu od rana prowadzili działania pod nazwą ”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Ogólnopolska kampania ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas dzisiejszych spotkań z mieszkańcami Tarnobrzega funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a rowerzyści mogli otrzymać elementy odblaskowe.

Policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, od rana prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo". Byli w dwóch punktach Tarnorzega, w rejonie bazaru przy ul. Kwiatkowskiego oraz dworca PKS.

Głównym celem dzisiejszej akcji była poprawa bezpieczeństwa rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale także dyscyplinowanie rowerzystów oraz kierujących pojazdami i pieszych, którzy naruszają przepisy prawa o ruchu drogowym.

Działania prewencyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Policjanci odpowiadali na pytania rowerzystów. Przypominali o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się rowerem, a przede wszystkim o obowiązku stosowania się do przepisów. Zwracali uwagę na wymogi techniczne, które musi spełniać jednośla, oraz na potrzebę zakładania kasku i elementów odblaskowych.

Policjanci na zakończenie działań wręczali rowerzystom kamizelki odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

 

Do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących rowerami należą:

  •  przejeżdżanie rowerem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle,
  •  nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, 
  •  nieprawidłowe wyprzedzanie, 
  • nieprawidłowe skręcanie, 
  •  wjazd na jezdnię z chodnika bez stosowania zasad bezpieczeństwa.  
     
Powrót na górę strony