Miś - policjant ze świąteczną wizytą u dzieci - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Miś - policjant ze świąteczną wizytą u dzieci

Data publikacji 06.04.2021

W Poniedziałek Wielkanocny, funkcjonariusze w towarzystwie policyjnego misia odwiedzili dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. To nie pierwsze spotkanie misia–policjanta z pensjonariuszami tej placówki. Tego dnia miś w asyście funkcjonariuszy odwiedził również Olę, która zmaga się z ciężką chorobą genetyczną. Z powodu panującej epidemii niemożliwe było przytulenie się do maskotki, niemniej jednak i tak ta wizyta sprawiła dzieciom ogromną radość i wywołała uśmiech na ich twarzach.

W poniedziałek po południu, funkcjonariusze brzozowskiej komendy w towarzystwie policyjnego misia odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Starej Wsi. To już kolejne odwiedziny dzieci przez misia i funkcjonariuszy, które ze względu na stan epidemii musiały przebiegać z zachowaniem dystansu i reżimu sanitarnego. Podczas spotkania policyjna maskotka rozweselała najmłodszych i zapewniała dobrą zabawę. Zaskoczone, a zarazem szczęśliwe pociechy, z ogromnym zapałem machały do olbrzymiego pluszaka. Policjantki trzymając duży plakat, przypominały, że na policjantów zawsze można liczyć.

Na ręce siostry dyrektor, mundurowi przekazali świąteczne życzenia i drobny upominek, który będzie im przypominał o tej niespodziewanej wizycie. Największą jednak niespodzianką okazały kolorowe balony, które policjantki wręczyły dzieciom na pożegnanie. Część uwolnionych balonów, poszybowała w górę.

Tego dnia policyjny miś odwiedził również Olę, która zmaga się z ciężką chorobą genetyczną. Dziewczynka potrzebuje kompleksowej rehabilitacji, by w przyszłości mogła być bardziej samodzielna. W tym celu brzozowscy policjanci zbierali plastikowe nakrętki, by pomóc Oli. Świąteczny prezent i zebrane nakrętki wręczył jej miś. Rodzicie Oli przekazali dla brzozowskich funkcjionariuszy podziękowania za wsparcie i bezinteresowne włączenie się do akcji.

Wizyta policyjnego misia jak zawsze sprawiła dzieciom dużo radości i pomimo tego, że z powodu panującej epidemii dzieciaki nie mogły się do niego przytulić, to i tak pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych czasach.

  • Na zdjęciu widać trzy policjantki, policyjnego misia, siostrę zakonną i dwa radiowozy z włączonymi sygnałami błyskowymi. Jedna z policjantek z siostrą zakonną trzymają transparent z napisem "Uśmiechnij się".
  • Na tle dwóch policyjnych samochód stoją dwie policjantki, pomiędzy nimi policyjny miś. Policjantka z lewej strony trzyma w dłoniach prezent, policjantka z prawej strony trzyma w dłoniach nadmuchanego zajączka.
  • Zdjęcie przedstawia z lewej strony duży budynek na balkonach którego stoją dzieci. Po prawej stronie stoi duży policyjny miś i policjantka ustawieni przodem do dzieci, a tyłem do obiektywu aparatu. Oboje machają do dzieci.
  • Na zdjęciu widać dwie policjantki i policyjnego misia stojące przodem do mężczyzny, kobiety i dwóch małych dziewczynek. W tle widoczny radiowóz policyjny.
  • Na zdjęciu widać trzy policjantki i dużego policyjnego misia stojące na tle dwóch radiowozów policyjnych. Przed nimi stoją dwie małe dziewczynki.
  • Na pierwszym planie zdjęcia widać misia policyjnego kucającego przy dziewczynce, która przybija mu "piątkę". W tle radiowóz policyjny i policjantka.
  • Podziękowania za pomoc. Treść podziękowań znajduje się w deskrypcji.
    Podziękowania

Opis filmu: Film wideo - deskrypcja i audiodeskrypcja znajdują się w załącznikach do artykułu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.33 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu wideo

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu wideo

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu wideo (format mp3 - rozmiar 2.76 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony