Wydarzenia

Zderzenie dwóch tirów na DK19 w Domaradzu

Data publikacji 22.04.2021

Brzozowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Domaradzu, gdzie zderzyły się dwa tiry. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wczorajpo godz. 6 w Domaradzu, na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch tirów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą, jechał od strony od Krosna w kierunku Rzeszowa. Na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym dafem. Siła uderzenia była tak duża, że spowodowała znaczne uszkodzenia naczepy i nawóz azotowy, który przewoził kierowca dafa rozsypał się na jezdni.

Obaj kierowcy byli trzeźwi,  jechali sami, nie przewozili pasażerów.

W zdarzeniu ranny został kierowca volvo. Karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Przez ponad 2 godziny droga krajowa nr 19 była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Wykonane czynności pozwolą funkcjonariuszom na ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

  • Na  zdjęciu widać uszkodzoną naczepę samochodu ciężarowego, której rozsypany jest po jezdni biały proszek. W oddali widać wóz strażacki, radiowóz i inne pojazdy stojące w korku.
  • Na zdjęciu widać bok naczepy samochodu ciężarowego, który wjechał na chodnik. Tylna część pojazdu znajduje się na jezdni.
  • Na zdjęciu widać czerwony ciągnik siodłowy znacznie uszkodzony z lewej strony. Z jego prawej strony stoi karetka pogotowia. W tle zdjęcia widać strażaków wykonujących prace porządkowe na jezdni. W oddali widać drugiego uszkodzonego tira, który uczestniczył w tym zdarzeniu.
Powrót na górę strony