Wydarzenia

Święty Mikołaj i policjanci odwiedzili dzieci

Data publikacji 06.12.2021

Święty Mikołaj i brzozowscy policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi i ich rodzinami. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż Święty Mikołaj, zamiast saniami, przyjechał policyjnym radiowozem. Każde dziecko otrzymało swój prezent i mogło choć przez chwilę porozmawiać z Mikołajem. Z pewnością ten dzień na długo zapisze się w ich pamięci.

Wczoraj, w sali konferencyjnej przy hotelu „Alta" w Brzozowie, została zorganizowana akcja „Odbierz list i zostań Mikołajem dla rodzin zastępczych + akcja wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne”. Spotkały się tam wszystkie dzieci wychowywane w rodzinach zastępczych i rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne z terenu powiatu brzozowskiego. 

Po godz. 14 przyjechał do nich niecodzienny, ale tak bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci, gość. Święty Mikołaj przybył wspólnie z brzozowskimi policjantami. W tym roku Mikołaj zamienił swoje sanie na policyjny radiowóz. Ten środek transportu wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczestników spotkania.  

Wszystkie dzieci, biorące udział w spotkaniu, otrzymały od Świętego Mikołaja prezenty. Było to dla nich niezwykłe przeżycie, a zarazem wielka radość. W rozdawaniu prezentów pomocą chętnie służyli policjanci. Dzieci, w ramach wdzięczności za otrzymane prezenty, wręczały Mikołajowi własnoręcznie wykonane rysunki i laurki. Największą radością dla Mikołaja i policjantów były uśmiechy na twarzach dzieci wyrażające ich ogromną wdzięczność.

Po rozdaniu wszystkich prezentów Święty Mikołaj przekazał dzieciom jeszcze jeden prezent od brzozowskich funkcjonariuszy - ogromny kosz pełen słodyczy.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali policjantom za wsparcie akcji i ich obecność w mikołajkowym spotkaniu. Funkcjonariusze otrzymali pamiątkowy dyplom i ręcznie wykonaną świąteczną bombkę.   

Taka wizyta Mikołaja z udziałem policjantów z pewnością dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

  • Zdjęcie grupowe dzieci z mikołajem i policjantami.
  • Na zdjęciu widoczny Mikołaj, pomocnica Mikołaja i dwaj umundurowani policjanci stojący na scenie wśród prezentów.
  • Na zdjęciu widoczny Mikołaj, pomocnica Mikołaja, dwaj umundurowani policjanci stojący na scenie wśród prezentów i dzieci odbierające prezent.
  • Na zdjęciu widoczni uczestnicy mikołajkowego spotkania i policjant pomagający nieść duży prezent.
  • Na zdjęciu widoczny Mikołaj, pomocnica Mikołaja, dwaj umundurowani policjanci stojący na scenie wśród prezentów i dziecko na wózku inwalidzkim z opiekunem odbierające prezent od Mikołaja.
  • Na zdjęciu widoczny Mikołaj, pomocnica Mikołaja, dwaj umundurowani policjanci stojący na scenie wśród prezentów i dzieci odbierające prezent.
  • Na zdjęciu widoczny Mikołaj, pomocnica Mikołaja, dwaj umundurowani policjanci stojący na scenie wśród prezentów i kobieta odbierająca kosz pełen słodyczy od Mikołaja.
  • Na zdjęciu widoczna ręcznie wykonana bombka świąteczna i dyplom dla Najlepszej załogi Świętego Mikołaja dla Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie z podziękowaniem za wsparcie akcji "Odbierz list i zostań Mikołajem dla rodzin zastępczych + akcja wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne"
  • Na zdjęciu widoczne rysunki i laurki dzieci (z motywem świątecznym) wykonane dla Świętego Mikołaja.
Powrót na górę strony