Wydarzenia

„Narodowe Czytanie 2022” z funkcjonariuszami brzozowskiej Policji

Data publikacji 21.09.2022

Po raz kolejny brzozowscy policjanci uczestniczyli w zainicjowanej przez Parę Prezydencką Rzeczypospolitej Polskiej jedenastej odsłonie „Narodowego Czytania 2022”. Brzozowską Policję reprezentowała podinsp. Joanna Kędra. W tegorocznej edycji czytano fragmenty „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

"Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcji „Narodowego Czytania” patronuje Para Prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W tegorocznej jedenastej edycji czytano fragmenty „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

W miniony czwartek w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza odbyła się tegoroczna edycja Narodowego Czytania. Jeden z fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza odczytała podinsp. Joanna Kędra Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współudziale Burmistrza Brzozowa, Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie, Brzozowskiego Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie. Celem tej corocznej akcji jest  popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Powrót na górę strony