Wydarzenia

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów

Data publikacji 17.04.2023

Dwa pociski prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione w Haczowie, podczas prowadzonych prac związanych z oczyszczaniem koryta i brzegu rzeki Wisłok. Policjanci z brzozowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z posterunku w Haczowie zabezpieczali miejsce znaleziska. Niewybuchem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Wczoraj po godz. 12, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w Haczowie. Podczas prac związanych z oczyszczaniem koryta i brzegu rzeki Wisłok w ziemi zauważono dwa pociski. Z ustaleń wynikało, że znalezione niewybuchy to pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Z uwagi na zagrożenie, miejsce znaleziska objęto stałym nadzorem do przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Pamiętajmy!

Kiedy znajdziemy niewybuch, czy przedmiot, który go przypomina, zachowajmy ostrożność. Pod żadnym pozorem nie dotykajmy go oraz nie przenośmy. Jeśli to możliwe oznaczmy niebezpieczne miejsce, a następnie oddalmy się. Niezwłocznie poinformujmy odpowiednie służby. Bagatelizowanie zagrożenia może okazać się tragiczne w skutkach.

Powrót na górę strony