Wydarzenia

Wypadki w powiecie brzozowskim

Data publikacji 02.05.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu brzozowskiego. W miejscowości Wesoła na drodze wojewódzkiej nr 884, kierujący osobowym bmw zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Z kolei w Trześniowie doszło do potrącenia rowerzysty przez karetkę pogotowia ratunkowego.

Zgłoszenie o pierwszym wypadku dyżurny brzozowskiej komendy Policji otrzymał wczoraj około godziny 12.20. W miejscowości Wesoła na drodze wojewódzkiej nr 884, doszło do zderzenia osobowego bmw z ciągnikiem rolniczym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pojazdy jechały drogą wojewódzką w tym samym kierunku. Do wypadku doszło w momencie gdy kierujący bmw 32-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wyprzedzał skręcającego w lewo 70-letniego  traktorzystę. Obaj mężczyźni byli trzeźwi, z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 17.40 w Trześniowie na drodze wojewódzkiej nr 887. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym – karetką pogotowia, jadąc w kierunku Haczowa, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący jednośladem 58-latek z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci w obu przypadkach wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia dokładnych okoliczności wypadków.      

 

Powrót na górę strony