Wydarzenia

"Trzeźwość" na drogach powiatu brzozowskiego - podsumowanie dwudniowych działań

Data publikacji 16.05.2023

Przez dwa dni, policjanci ruchu drogowego i prewencji prowadzili działania ukierunkowane na eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach powiatu brzozowskiego, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości u 609 kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 4 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.

W sobotę i niedzielę, policjanci ruchu drogowego i prewencji dbali o to, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Przez dwa dni, w ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, na terenie powiatu brzozowskiego. Policjanci, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 609 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 3 kierowców badanie wykazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo, a jeden z nich odpowie za wykroczenie.

W każdym z tych przypadków, policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu mężczyźni odpowiedzą przez sądem.

Przypominamy! Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.


 

Powrót na górę strony