Wydarzenia

Sezon motocyklowy w pełni

Data publikacji 29.05.2023

Jak co roku, wraz z nadejściem cieplejszych dni, na drogi wyruszają pasjonaci i użytkownicy jednośladów. Jest to okres bardzo intensywnej pracy dla policjantów, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, których w sezonie letnim szczególnie widać na drogach naszego powiatu.

Wybierając motocykl, pamiętać należy o odpowiednim przygotowaniu go i zadbaniu o jego pełną sprawność techniczną, jak i samemu przygotować się do jazdy, w sposób zapewniający użytkownikowi pełny komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, biorąc to pod uwagę, okres wiosenno-letni prowadzi intensywne działania polegające na zapewnieniu każdemu użytkownikowi dróg bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także osób poruszających się jednośladami. W ostatnim czasie policjanci Referatu Ruchu Drogowego, ujawnili naruszenia, jakich dopuścili się kierujący motocyklami. Polegały przede wszystkim na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, wykonywania manewrów wyprzedzania w miejscach gdzie jest to zabronione.

W miniony weekend doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Domaradz z udziałem 54-letniego motocyklisty, który nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wywrócił się na jezdnię. Na szczęście obrażenia jakie odniósł nie zagrażały jego życiu.

Pamiętajmy aby korzystać z motocykli w sposób rozważny, a przede wszystkim pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Każdemu z nas zależy, by wyjeżdżając w drogę, móc powrócić do domu w pełni zdrowym i cieszyć się kolejnymi sezonami motocyklowymi, przynoszącymi przy tym dużo satysfakcji i przyjemności, jaką daje możliwość jazdy swoim jednośladem.

Powrót na górę strony