Wydarzenia

Kierowcy, uwaga na oślepiające słońce

Data publikacji 01.06.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło początkiem tygodnia, na terenie powiatu brzozowskiego. W obu, ucierpieli kierujący jednośladami. Z wyjaśnień kierujących pojazdami wynika, że przyczyną zdarzeń było ostre słońce, które ich oślepiło.

We wtorek na ul. 3-go Maja w Brzozowie, doszło do groźnego zdarzenia z udziałem motorowerzysty. Policyjny patrol, który interweniował na miejscu wstępnie ustalił, że 31-letnia kierująca pojazdem marki Renault, wykonując manewr skrętu w lewo, nie zauważyła jadącego z przeciwka motorowerzysty, nie ustąpiła mu pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. 69-letni kierujący motorowerem marki Haotian trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Do podobnego zdarzenia doszło w środę, również w Brzozowie, na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Bema. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 51-letnia kierująca pojazdem marki KIA, wyjeżdżając z ul. Bema, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Kościuszki rowerzyście i go potrąciła. 33-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.  

Uczestnicy obu tych zdarzeń byli trzeźwi. Wykonane ma miejscu czynności pozwolą wyjaśnić dokładnie okoliczności tych zdarzeń.

W obu tych wypadkach uczestnicy zwracali uwagę na to, że zostali oślepieni przez promienie słoneczne.

  • Radiowóz policyjny Referatu Ruchu Drogowego będący na miejscu zdarzenia.
    Radiowóz policyjny.
  • Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu drogowym: samochód osobowy Renault oraz motorower Haotian.
    Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu
  • Bagażnik motoroweru Haotian, który na skutek zdarzenia w wyniku siły uderzenia leżał po przeciwnej stronie na chodniku, w tle parawan PSP, za którym udzielana jest pierwsza pomoc poszkodowanemu.
    Element bagażnika z motoroweru

Film Zdarzenie drogowe Brzozów ul. 3-go Maja

Pobierz plik Zdarzenie drogowe Brzozów ul. 3-go Maja (format mp4 - rozmiar 4.93 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony