Wydarzenia

Dzień Weterana w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie

Data publikacji 02.06.2023

29 maja obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Święto, było okazją do spotkania komendantów brzozowskiej policji z funkcjonariuszami, którzy służbę pełnili nie tylko w tutejszej jednostce, ale też ten czas poświęcili na misjach poza granicami Państwa - Wzgórza Golan na pograniczu Izraela i Syrii oraz w Kosowie.

W brzozowskiej komendzie taką służbę pełniło czterech funkcjonariuszy - kom. Paweł Stanisz - 15 zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego, asp. szt. Zbigniew Chudzikiewicz - 17, 22 i 27 - rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie, jak i emerytowani policjanci - asp. szt. Bogdan Piotrowski - 10, 12, 15 i 16 - rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie oraz asp. szt. Paweł Skubisz - 20-rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

Podczas spotkania rozmawiano o warunkach pełnienia służby na misjach. Policjanci wspomnieli o wydarzeniach, podczas których narażali swoje życie i zdrowie. Doświadczenia te miały wpływ na ich dalsze pełnienie policyjnej służby na terenie brzozowskim. Przynieśli ze sobą m.in. pamiątkowe zdjęcia. Jeden z obecnych zaprezentował pierścień Golan, który składa się z kilku wspólnie złożonych części. Jego historia związana z kulturą libańską, rozpaliła ciekawość wszystkich. Każdy z nich, za swoją służbę został odznaczony medalami, które w postaci baretek dumnie są noszone na mundurach.

 • Na zdjęciu od prawej strony mł. insp. dr Mariusz Skiba, kom. Paweł Stanisz, asp. szt. Bogdan Piotrwski w st. sp., asp. szt. Zbigniew Chudzikiewicz, podisnp. Marek Śliwiński,
  Uczestnicy spotkania
 • Na zdjęciu widoczni uczestnicy spotkania podczas rozmowy.
  Rozmowa o trudach służby na misji
 • Na zdjęciu mł. isp. dr Mariusz Skiba oraz asp. szt. Bogdan Piotrowski w st. sp. przeglądający pamiątkowe zdjęcia z misji.
  Prezentacja pamiątek
 • Na zdjęciu odznaczenia za pełnioną służbę poza granicami Kraju w postaci baretek oraz beret ONZ.
  Odznaczenia w formie baretek wraz z beretem ONZ
 • Naramienne oznaczenia przynależności do danej formacji podczas misji.
  Oznaczenie przynależności do formacji
 • Widoczny pierścień Golan złożony oraz po rozłożeniu na części oraz beret ONZ.
  Pierścień Golan i beret ONZ
 • Na zdjęciu kom. Paweł Stanisz pokazuje mł. insp. dr Mariuszowi Skib, asp. szt. Zbigniewowi Chudzikiewiczowi oraz asp. szt. Bogdanowi Piotrowskiemu w st. sp. w jaki sposób składa się rozłożony pierścień Golan.
  Pokaz składania pierścienia Golan
Powrót na górę strony