Wydarzenia

Długi weekend bezpiecznie

Data publikacji 07.06.2023

Zbliżający się przedłużający weekend zachęca do wybrania się na planowany wypoczynek. Sprzyja temu możliwość wykorzystania czterech dni wolnych jak i obecnie panująca pogoda. Dlatego też należy pamiętać, by zrobić wszystko, aby wrócić do domu bezpiecznie.

W czwartek, 8 czerwca, w związku z obchodami Bożego Ciała, na terenie powiatu brzozowskiego wystąpią chwilowe utrudnienia związane z przejściem procesji, które mogą spowolnić i utrudnić chwilowo ruch. W związku z tym, należy zwracać uwagę na służby zabezpieczające procesje i stosować się do ich poleceń. Brzozowscy policjanci będą zabezpieczać procesje na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowości Stara Wieś i Grabownica Starzeńska oraz na drodze wojewódzkiej nr 887, w miejscowości Humniska. Utrudnienia w postaci wprowadzonego ruchu wahadłowego w tych miejscach, będą trwać do czasu zakończenia tych uroczystości.

Czas przedłużonego weekendu wiąże się z wzmożonym ruchem drogowym. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci drogówki, którzy zwrócą szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących i na niebezpieczne zachowania na drodze.

Panująca pogoda pozwala i zachęca do skorzystania z wypoczynku, w sposób aktywny, na akwenach wodnych. Spływy kajakowe, żeglowanie czy też kąpiele są już co raz częstym widokiem. Wiąże się to, jak co roku z niebezpieczeństwem wystąpienia utonięć. Pamiętajmy o rozwadze i rozsądku podczas takich form wypoczynku, korzystania z kąpielisk objętych opieką ratowników wodnych, użytkowania kamizelek ratunkowych, a szczególnie nigdy, gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu nie wchodzić do wody. Rodzicom i opiekunom przypominamy, by nie spuszczali z oczu swoich podopiecznych i czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.

  • Napis policja, który jest zlokalizowany na boku radiowozu.
Powrót na górę strony