Wydarzenia

Policyjne działania "Znicz 2016" w powiecie brzozowskim

Data publikacji 26.10.2016

W piątek, 28 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2016" i potrwa do środy 2 listopada. W tych dniach funkcjonariusze zadbają o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i powrócili do swoich domów.

W piątek, 28 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2016" i potrwa do środy 2 listopada. W tych dniach funkcjonariusze zadbają o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i powrócili do swoich domów.

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach w tych dniach informujemy, że na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 19 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Przysietnicy.

Usytuowanie parkingów:

  • Domaradz - Parking przy cmentarzu (2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy bramie wjazdowej do cmentarza). Możliwość parkowania pojazdów na parkingu przy Urzędzie Gminy w Domaradzu, oraz parkingu przy kościele (300 metrów za cmentarzem jadąc od strony Rzeszowa).
  • Blizne - parking obok cmentarza w odległości około 100 metrów od drogi wojewódzkiej nr 886, kościoła i szkoły podstawowej. Przewidziano miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wejścia na cmentarz
  • Stara Wieś - parking bezpośrednio przy cmentarzu, parking przy firmie „ARTGOS” Zakładu Tworzyw Sztucznych w odległości około 10 metrów od cmentarza, obok Domu Strażaka w odległości 150 metrów od cmentarza. Przewidziano miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych po lewej stronie bramy cmentarnej oraz obok Domu Strażaka.
  • Brzozów - parking bezpośrednio przy cmentarzu w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 886 i drogi powiatowej prowadzącej do Przysietnicy na ul. Bohaterów II Wojny Światowej (po prawej stronie od miejscowości Przysietnica), parking przy sklepie „Tesco”, przy firmie „Wafro” w odległości około 150 metrów od cmentarza. Dodatkowe parkingi znajdują się na ul. Legionistów (obok stadionu) oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w odległości około 300 metrów od cmentarza.
  • Humniska - parking bezpośrednio przy cmentarzu, na poboczu po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 886 (od strony Sanoka).
  • Przysietnica - parking bezpośrednio przy cmentarzu, możliwość parkowania pojazdów na poboczu po prawej stronie tej drogi patrząc w kierunku Brzozowa.
  • Golcowa - parking przy kościele, możliwość parkowania pojazdów na poboczu po prawej stronie drogi jadąc od strony Domaradza.

W pozostałych miejscowościach powiatu brzozowskiego parkowanie pojazdów odbywać się będzie na poboczach powiatowych i gminnych dróg w pobliżu cmentarzy i kościołów. Przy czym będzie to możliwe tylko po jednej ze stron, tak aby nie utrudniać przejazdu innym samochodom.

W związku z nasileniem ruchu na drogach apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności podczas jazdy. Osoby mieszkające w pobliżu cmentarzy prosimy o pozostawienie samochodów w miejscu zamieszkania i tym samym udostępnienie miejsc parkingowych dla osób przyjeżdżających.

 

Powrót na górę strony