Debata ewaluacyjna w Domaradzu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Debata ewaluacyjna w Domaradzu

Data publikacji 13.06.2019

Wczoraj odbyła się debata ewaluacyjna z mieszkańcami gminy Domaradz. Podczas spotkania zwrócono uwagę na zagrożenia wynikające z cyberprzestępczości i bezpieczeństwo osób starszych. Zaprezentowano najpopularniejsze metody działania oszustów i sposoby unikania tego rodzaju zagrożeń.

Wczoraj o godz. 10, w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu, odbyła debata ewaluacyjna. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpieczeństwa z mieszkańcami gminy Domaradz. Została ona zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Domaradz i Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Tematykę dotyczącą cyberprzestępczości zaprezentował mł. asp. Robert Jakiel - asystent Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Funkcjonariusz w swoim wystąpieniu zaprezentował najczęstsze i najbardziej popularne metody działania oszustów. Zaznaczył, na co należy zwracać uwagę przy zawieraniu transakcji internetowych i jakie należy stosować środki ostrożności przy obsłudze swojego konta bankowego.

W dalszej części podkom. Anna Karaś – specjalista Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie zwróciła uwagę na bezpieczeństwo osób starszych. Tutaj zwrócono uwagę na zachowanie bezwzględnej ostrożności przy kontaktach z osobami obcymi.  

Ta debata cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się temu, co mówili policjanci i bardzo chętnie zadawali pytania.

Na zakończenie debaty wszyscy jej uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety, w których mogli wyrazić swoje zdanie na temat odbytego spotkania i wskazać tematykę, jaka powinna zostać poruszona w kolejnych tego typu spotkaniach na terenie powiatu brzozowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za uczestnictwo i aktywny udział w dyskusji.