Wydarzenia

Mundurowi sprawdzają stosowanie się do zakazów

Data publikacji 08.04.2020

Kolejne kary dla osób naruszających zakazy w związku z istniejącym stanem epidemii. Funkcjonariusze dbają o to, by wprowadzone zakazy były przestrzegane. Policjanci apelują nadal o odpowiedzialne i rozsądne podejście do istniejącego zagrożenia i stosowanie się do obecnych ograniczeń.

Brzozowscy policjanci każdego dnia, podczas codziennej służby, zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z istniejącym stanem epidemii koronawirusa.

Od wtorku, działania brzozowskich policjantów wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi każdego dnia patrolując ulice, po kilka razy sprawdzają miejsca gdzie najczęściej gromadzi się młodzież. Weryfikowana jest również zasadność przemieszczania się osób.

Niestety pomimo wielu apeli, policjanci wciąż spotykają osoby, które lekceważą zakazy. Wczoraj funkcjonariusze interweniowali wobec 9 osób, które naruszyły przepisy porządkowe związane z zachowaniem się w miejscach publicznych. 5 osób policjanci ukarali mandatami, a wobec 4 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Najczęściej naruszenia dotyczą gromadzenia się i przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.  

Odpowiedzi na wiele pytań, co można, a czego nie należy robić w czasach panującej epidemii, można znaleźć na stronie rządowej www.gov.pl.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętając, że ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią.

 

  • Łączone patrole służb mundurowych
    Łączone patrole służb mundurowych
  • Łączone patrole służb mundurowych
    Łączone patrole służb mundurowych
  • Łączone patrole służb mundurowych
    Łączone patrole służb mundurowych
Powrót na górę strony