Wypadki drogowe w Dębicy i Brzeźnicy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Wypadki drogowe w Dębicy i Brzeźnicy

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do jakich doszło w piątek i sobotę w Dębicy oraz Brzeźnicy. W jednym wypadku ranna została pasażerka motoroweru, w drugim ucierpiał pieszy oraz kierowca i pasażerka samochodu osobowego.

Do pierwszego wypadku doszło w ubiegły piątek w Dębicy, około godz.15. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca volvo, cofając tyłem z parkingu uderzyła w prawidłowo jadący motorower. W wyniku doznanych obrażeń, 60-letnią pasażerkę motoroweru przewieziono do szpitala w Dębicy. Kierująca volvo, 54-letnia mieszkanka Dębicy oraz kierujący motorowerem, 52-letni dębiczanin byli trzeźwi. Policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 20, w Brzeźnicy. Ustalenia policjantów wskazują, że kierujący kią rio potrącił mężczyznę, przechodzącego w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia obrażeń doznali 46-letni pieszy, mieszkaniec Brzeźnicy, kierujący kią, 39-letni mieszkaniec Pustkowa Osiedla oraz 6-letnia pasażerka. Kierujący pojazdem został przewieziony do dębickiego szpitala, natomiast 6-latka do szpitala w Rzeszowie. Od pieszego, przewiezionego do dębickiego szpitala, pobrano krew do badań. Funkcjonariusze zgromadzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia przebiegu tego wypadku. 

Postępowania prowadzą policjanci z Dębicy i Brzeźnicy.