Policjanci z wizytą w Zespole Szkół w Pustyni - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci z wizytą w Zespole Szkół w Pustyni

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół w Pustyni. Celem spotkania było omówienie głównych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie młodzieży, czym jest cyberprzemoc i jak wielkim zagrożeniem są narkotyki i dopalacze.

Policjanci spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół w Pustyni, aby rozmawiać o cyberprzemocy i zagrożeniach w sieci. W spotkaniu wzięło udział 160 uczniów oraz ich opiekunowie. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak należy identyfikować cyberprzemoc, jak sobie z nią radzić, dlaczego nie wolno jej stosować i gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą takiego ataku.

Funkcjonariusze omówili również sytuacje, w których młode osoby korzystające z internetu mogą narazić się na odpowiedzialność karną. Przestrzegali przed zamieszczaniem swoich danych i osobistych informacji w sieci. Dzięki spotkaniu uczniowie przede wszystkim dowiedzieli się, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej.

Referent Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż.sztab. Magdalena Baran oraz asp. Jacek Bator omówili obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Funkcjonariusze przedstawili jak zgubnie oddziaływają na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. 

Na zakończenie policjanci przypomnieli naważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócono szczególną uwagę na widoczność pieszych w okresie jesienno zimowym. 

  • Pogadanka w ZS w Pustyni
    fot.KPP Dębica
  • Uczniowie podczas spotkania z policjantami
    fot.KPP Dębica