Akcja "SpoKREWnieni służbą" w jarosławskiej komendzie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Akcja "SpoKREWnieni służbą" w jarosławskiej komendzie

Data publikacji 06.03.2018

Jarosławscy policjanci oddają honorowo krew na rzecz osób chorych i ofiar wypadków. Funkcjonariusze włączyli się w II edycję akcji „SpoKREWnieni służbą”. Od początku marca pięciu policjantów oddało honorowo blisko 2,5 litra krwi. Kolejni policjanci przyłączą się do tej akcji 21 marca, gdy przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie uruchomiony zostanie mobilny punkt pobrań krwi tzw. krwiobus. Wspomóc tę inicjatywę może każdy, oddając krew wystarczy podać hasło akcji.

Jarosławscy policjanci włączyli się w II edycję akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojska Polskiego „SpoKREWnieni służbą”. W ramach tej inicjatywy policjanci i żołnierze oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Akcja trwać będzie przez cały miesiąc marzec i włączyć się może w nią każdy.

1 i 2 marca czterech policjantów z jarosławskiej komendy i dzielnicowy z posterunku w Wiązownicy oddało honorowo krew w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu. Policjanci podając hasło II edycji akcji MSWiA „SpoKREWnieni służbą” pomagają już kolejny raz osobom potrzebującym i chorym. Łącznie pięciu policjantów oddało w tym dniu 2,25 litra krwi.

Od kilku lat jarosławscy policjanci oddają honorowo krew i działają na rzecz propagowania niesienia pomocy potrzebującym. Również 21 marca 2018 r. jarosławscy policjanci wezmą udział w tej akcji i oddadzą krew. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 30, na terenie parkingu, w godz. 8.00-13.00 działał będzie mobilny punkt poboru krwi  tzw. krwiobus z RCKiK.

Więcej o tej akcji możemy przeczytać na stronie Komendy Głównej Policji.

Powrót na górę strony