Kierowca fiata 126p miał ponad promil - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Kierowca fiata 126p miał ponad promil

Data publikacji 23.10.2020

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący fiatem 126p, który na ul. Jana Pawła w Kolbuszowej, najechał na jedną z wysepek i uszkodził auto. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mężczyźnie. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

Dziś w nocy, policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zwrócili uwagę na jadącego ul. Rzeszowską w Kolbuszowej fiata 126p. Kierujący tym pojazdem jechał ze znaczną prędkością. W pewnym momencie auto wjechało na ulicę Jana Pawła i najechało na wysepkę, uszkadzając opony. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Za kierownicą fiata siedział 22-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna podróżował z pasażerką, również mieszkanką naszego powiatu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, zatrzymali też dowód rejestracyjny fiata. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 22-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony