Wydarzenia

Wysokie mandaty za spowodowanie kolizji

Data publikacji 21.01.2022

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Znacząco wzrosły nie tylko kwoty mandatów za przekroczenia dozwolonej prędkości. Również spowodowanie kolizji, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, może nas kosztować minimum 1000 złotych. Przekonał się o tym dziś kierowca mercedesa, który wyprzedzając na skrzyżowaniu, doprowadził do zderzenia z innym samochodem.

Wejście z życie nowych przepisów spowodowało znaczne podwyższenie mandatów. Szczególnie odczują to kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość, a także sprawcy wykroczeń popełnianych wobec pieszych. Surowsze sankcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Konsekwencje braku ostrożności odczują również sprawcy kolizji drogowych, którym zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grozi mandat w minimalnej kwocie 1000 zł.

Przekonał się o tym dziś kierowca mercedesa, który spowodował kolizję na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Piłsudskiego w Kolbuszowej. Mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, wyprzedzając na skrzyżowaniu, doprowadził do zderzenia z renaultem. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący mercedesem został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2000 zł oraz punktami karnymi.

 

Powrót na górę strony