Wydarzenia

Policjanci zatrzymali sprawców napadu. Obaj zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 25.04.2022

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców napadu na sklep. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna, który wtargnął do sklepu miał wspólnika, który w czasie napadu czekał w samochodzie. Obydwaj mają po 19 lat. W sobotę usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Intensywne czynności prowadzone przez policjantów wydziału kryminalnego doprowadziły do ustalenia sprawcy napadu na sklep, do którego doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Krakowskiej w Kolbuszowej.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, który wtargnął do sklepu, nie działał sam. Z ustaleń policjantów wynika, że w zdarzeniu uczestniczył drugi mężczyzna, z którym wspólnie zaplanowali napad i podzielili się rolami. Obydwaj mają po 19 lat, to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jeden z nich przywiózł drugiego na miejsce, a następnie czekał na niego w samochodzie. W tym czasie drugi 19-latek wtargnął do sklepu z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet kulkowy, którym zastraszył ekspedientkę oraz kominiarkę, którą miał na głowie podczas napadu.

Młodzi mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zostali zatrzymani w piątek. Po zgromadzeniu niezbędnego materiału w tej sprawie, w sobotę usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

W sprawie trwają dalsze czynności.

 

Powrót na górę strony