Wydarzenia

Kierowca ducato stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.05.2022

39-letni kierowca fiata ducato stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną przepisami prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Policjanci ukarali go mandatem i 10 punktami karnymi. Od początku roku, na terenie powiatu kolbuszowskiego, policjanci zatrzymali prawo jazdy dziewięciu kierowcom w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

W sobotę około godz.13, kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości w Przedborzu. Policjanci sprawdzili prędkość fiata ducato. Miernik wskazał, że pojazd porusza się z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jazdy wynosi 50 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 39-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego za przekroczenie prędkości o 60 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 pkt karnymi.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami  policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

To już dziewiąty kierowca w tym roku, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy na terenie naszego powiatu za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

Powrót na górę strony