Wydarzenia

"Trzeźwy poranek" w powiecie kolbuszowskim

Data publikacji 13.06.2022

Stan trzeźwości ponad 220 kierujących sprawdzili dziś rano kolbuszowscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązujących przepisów. Policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy zdecydowali się na podróż pomimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Dzisiaj od godz. 5 do 9, kolbuszowscy policjanci uczestniczyli w akcji „Trzeźwy Poranek”. Celem akcji jest sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących i sankcjonowanie tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.
W ramach dzisiejszej akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości 227 kierujących. Policyjne patrole można było spotkać m.in. w Majdanie Królewskim, Raniżowie i Kolbuszowej.  W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili trzech mężczyzn, którzy kierowali, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

  • Po godz. 6, w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę daewoo. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego miał w organizmie 0,82 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności;
  • Około godz.6.30, inny patrol w Raniżowie sprawdził stan trzeźwości kierującego renaultem. Badanie wykazało w jego organizmie poniżej 0,5 promila. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy;
  • Tuż przed godz. 9, w Hucie Komorowskiej kolbuszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem transitem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego podróżował mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Jemu również funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo.  

 

Powrót na górę strony