Wydarzenia

Nietrzeźwi kierowca audi wjechał w kiosk

Data publikacji 21.06.2022

Niemal dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który w sobotę w nocy wjechał w kiosk. 21-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca, który tego dnia poruszał się po terenie naszego powiatu.

W sobotę około północy, dyżurny kolbuszowskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym przy ul.11-go Listopada w Kolbuszowej. Na miejscu interweniowali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi, 21-latek, zjechał z drogi i uderzył w kiosk znajdujący się na ulicy 11-go Listopada w Kolbuszowej. W wyniku zdarzenia budynek uległ uszkodzeniu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy audi. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,66 promila alkoholu w organizmie. 21-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala, a po udzieleniu pomocy wrócił do domu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie trwają dalsze czynności.

Niestety nie jest to jedyny nietrzeźwy kierowca, który poruszał się tego dnia, po drogach naszego powiatu. Około godz. 7.20 policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali w Kosowach do kontroli drogowej kierowcę opla. 71-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,36 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za wykroczenie.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony