Wydarzenia

Kolbuszowscy policjanci zapełniają niebieskie serce

Data publikacji 23.06.2022

Niebieskie serce z policyjnym logiem stoi od kilku dni na placu kolbuszowskiej jednostki. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej będą zbierać do niego nakrętki. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

Kilka dni temu, na placu wewnętrznym kolbuszowskiej jednostki został umieszczony pojemnik na nakrętki. Niebieskie serce z policyjnym logiem pomoże propagować ideę recyklingu, ale przede wszystkim będzie promować pomoc drugiemu człowiekowi. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszową będą je zapełniać plastikowymi nakrętkami, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wybrany wspólnie cel charytatywny.

Do wsparcia naszej akcji zachęcamy również mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.

Pamiętajmy, że do tego typu pojemników można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki niezależnie od koloru czy kształtu. Odpowiednimi są m.in. te od butelek po napojach, kawie, mleku i jogurtach, ale także nakrętki po chemii gospodarczej, czyli po płynach do zmywania, prania, płukania i szamponach. Na jeden kilogram potrzeba od 300 nawet do 500 nakrętek.

 

Powrót na górę strony