Wydarzenia

Piknik Rodzinny "Słowiańskie Rozpoczęcie Wakacji"

Data publikacji 27.06.2022

W sobotę policjanci z Kolbuszowej wzięli udział w pikniku rodzinnym pod nazwą "Słowiańskie Rozpoczęcie Wakacji". Został zorganizowany na Osiedlu nr 2 w Kolbuszowej. Tematem przewodnim poruszanym przez funkcjonariuszy, było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji.

Każdego roku, zarówno przed wakacjami jak również podczas ich trwania, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypominać im o najważniejszych zasadach spędzania wolnego, które pozwolą im uniknąć zagrożeń i pozwolą bezpiecznie spędzić wakacje.

Piknik „Słowiańskie Rozpoczęcie Wakacji” był doskonałą okazją, aby w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”,  przypomnieć uczestnikom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w wodzie oraz przekazać informacje dotyczące konkursu plastyczno - filmowego „Artystyczny PrzeWODNIK”

Podczas pikniku każdy mógł przyjrzeć się umundurowaniu, radiowozom oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Uczestnicy pikniku mogli również przymierzyć alkogogle i narkogogle, których zadaniem jest pokazać niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod działaniem substancji psychoaktywnych, wynikających z zaburzeń widzenia.

Każde dziecko dostało na pamiątkę „dokument” daktyloskopowania paluszków lub stóp w przypadku tych najmłodszych uczestników.

  • Grupa dzieci rozmawia z policjantką, w tle radiowóz i wóz strażacki
  • Policjantka z chłopcem w kasku policyjnym z tarczą oraz pałką służbową
  • Policjanci robią odciski palców uczestnikom
Powrót na górę strony