Wydarzenia

Zawrócił na widok radiowozu, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 11.07.2022

Policjanci ruchu drogowego z Kolbuszowej, zatrzymali do kontroli nissana. Kierujący na widok policyjnego radiowozu zawrócił i pojechał w przeciwnym kierunku. Okazało się, że pojazdem kierował 38-letni mieszkaniec gminy Raniżów. Mężczyzna zdecydował się prowadzić auto mimo, że stracił uprawnienia za jazdę po alkoholu.

Wczoraj po południu, kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali w Raniżowie. Funkcjonariusze prowadzili punkt kontroli trzeźwości kierujących w związku z działaniami „Trzeźwy Weekend”.

Około godz.19 funkcjonariusze zauważyli nissana, który na widok policyjnego radiowozu zawrócił i pojechał w przeciwnym kierunku. Policjanci pojechali za nim i chwilę później zatrzymali go do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze wylegitymowali  38-letniego mieszkańca gminy Raniżów, który kierował nissanem. Badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało jednak, że nie powinien kierować samochodem, ponieważ posiada aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydane w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości oraz po w stanie po użyciu alkoholu.

Pojazd przekazano innej osobie, posiadającej stosowne uprawnienia.

Za niestosowanie się do sądowych zakazów 38-latek odpowie przed sądem.

 

Powrót na górę strony