Wydarzenia

Kierowca seata stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 19.07.2022

109 km/h w obszarze zabudowanym jechał kierowca seata, którego kolbuszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Woli Raniżowskiej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego kolbuszowskiej jednostki, codziennie w ramach pełnionej służby, sprawdzają prędkość, z jaką kierowcy poruszają się po drogach naszego powiatu. Surowe konsekwencje karne za nadmierne przekraczanie prędkości, mają zniechęcić podróżujących do zbyt szybkiej jazdy.

Wczoraj po południu funkcjonariusze, pracujący w Woli Raniżowskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dopuszczoną przepisami prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego podróżował seatem z prędkością 109 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz ukarali mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości w znaczący sposób wpływa na podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach.

 

Powrót na górę strony