Wydarzenia

28-latek odpowie za posiadanie narkotyków i włamania

Data publikacji 22.12.2022

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 28-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna zwrócił uwagę dzielnicowych, kiedy na widok radiowozu zaczął uciekać, wyrzucając po drodze plecak, w którym znajdowała się marihuana i mefedron. Policjanci zatrzymali 28-latka. Policjanci ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za włamania, do których doszło w grudniu na terenie naszego powiatu.

W niedzielę około godz. 22, dzielnicowi z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim podczas obchodu na terenie Huty Komorowskiej zauważyli zaparkowany za szkołą samochód. Obok zaparkowanego volkswagena znajdowały się trzy osoby. Na widok radiowozu, jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Funkcjonariusze pobiegli za nim. Mężczyzna w trakcie ucieczki odrzucił plecak i biegł dalej. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Funkcjonariusze wylegitymowali 28-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. W plecaku, który wyrzucił podczas ucieczki, dzielnicowi znaleźli znaczne ilości suszu roślinnego i białego proszku. Zabezpieczone substancje zostały przebadane narkotestem, który potwierdził, że są to narkotyki – marihuana i mefedron.

Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że mężczyzna może mieć związek z włamaniami, zgłoszonymi ostatnio na terenie powiatu kolbuszowskiego. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło kradzieży z włamaniem w Ostrowach Tuszowskich, gdzie łupem przestępcy padły butle z gazem o wartości ponad 3 tys. złotych. Na początku grudnia natomiast do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił o kradzieży z włamaniem do budynku w Hucie Komorowskiej, gdzie skradziono m.in. motocykl oraz elektronarzędzia. Wartość zrabowanych przedmiotów oszacowano na kwotę 6 tys. złotych.

28-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Postanowieniem prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.  
Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów funkcjonariusze przedstawili mu również zarzuty kradzieży z włamaniem w Ostrowach Tuszowskich i Hucie Komorowskiej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. W sprawie trwają dalsze czynności.

 

Powrót na górę strony