Wydarzenia

Poszukiwany listem gończym wpadł, bo palił w miejscu zabronionym

Data publikacji 28.12.2022

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 39-latka poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusze podjęli wobec niego czynności, ponieważ palił na dworcu papierosa, w miejscu objętym zakazem. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 14,  kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę w rejonie dworca w Kolbuszowej. Podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do zakazu palenia wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze wylegitymowali 39-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Toruniu do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a następnie zatrzymany i doprowadzony do budynku kolbuszowskiej jednostki, skąd trafił do zakładu karnego.

 

Powrót na górę strony