Wydarzenia

110 km/h przez Raniżów

Data publikacji 30.03.2023

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda. Mężczyzna jechał przez Raniżów z prędkością niemal 110 km/h, w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h. Policjanci ukarali go mandatem i nałożyli na niego punkty karne. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przypominają, że nadmierna prędkość, to wciąż przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali wczoraj m.in. w Raniżowie, na ul. Kolbuszowskiej, na drodze wojewódzkiej  nr 875. Funkcjonariusze z użyciem laserowego miernika prędkości sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na tym odcinku drogi. Rejon ten jest bardzo często wskazywany na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie kierowcy jeżdżą zbyt szybko.

Około godz. 11, funkcjonariusze zmierzyli prędkość jadącego tym odcinkiem drogi, forda. Urządzenie wskazało, że kierowca poruszał się z prędkością 109km/h w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 59 km/h, 36-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych, stosowanie się do obowiązujących przepisów ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

 

 

Powrót na górę strony