"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" nad zalewem Maziarnia - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" nad zalewem Maziarnia

Data publikacji 08.07.2019

O tym, jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą, przypominali w sobotę kolbuszowscy policjanci, którzy odwiedzili zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Plenerowe działania przeprowadzono w ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to czas kiedy bardzo często wypoczywamy nad wodą. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiedzialne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Dlatego policjanci jeszcze przed wakacjami przypominają młodzieży o  zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Corocznie również kolbuszowscy funkcjonariusze organizują akcje plenerowe o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczące zagrożeń związanych z tą formą letniego wypoczynku. Działania te są wpisane w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.  Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego największym zbiornikiem wodnym jest zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to zbiornik retencyjny, na terenie którego obowiązuje zakaz kąpieli. Kąpać się można jedynie w wyznaczonym do tego miejscu, które nadzorują ratownicy. Poza tym miejscem obowiązuje zakaz kąpieli.

W sezonie wakacyjnym policjanci patrolują wody zalewu motorówką, zwracając uwagę na niebezpieczne zachowania, nie tylko korzystających z kąpieli, ale również amatorów żeglarstwa.
W ramach prowadzonej w sobotę  akcji, policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wypoczywających nad zalewem przestrzegali przede wszystkim przed korzystaniem z kąpieli na tzw: ”dzikich plażach” oraz przed wchodzeniem do wody po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze rozdawali ulotki zawierające najważniejsze informacje o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

  • Policjanci w łódce
  • Policjanta rozdająca ulotki grupie młodzieży nad wodą
  • Policjanta przekazująca ulotkę ratownikowi
  • Policjanta przekazująca ulotkę wędkarzowi
  • Policjanta przekazująca ulotkę rowerzystom
  • Policyjna łódka pływająca po zalewie Maziarnia
  • Policjanci płynący łódka po zalewie Maziarnia