Podsumowanie akcji "Znicz" w powiecie kolbuszowskim - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Podsumowanie akcji "Znicz" w powiecie kolbuszowskim

Data publikacji 04.11.2019

Jeden wypadek i pięć kolizji to bilans tegorocznej akcji „Znicz” w powiecie kolbuszowskim. Przez cztery dni nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwało blisko 90 policjantów. Na terenie naszego powiatu nie ujawniono przypadków kierowania pod działaniem alkoholu.

Tegoroczna akcja „ Znicz 2019” trwała cztery dni. Głównym zadaniem policjantów była dbałość o płynność ruchu i bezpieczeństwo na drodze. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kolbuszowskiego a także podróżujących przez nasz powiat czuwało blisko 90 policjantów.  W trakcie działań policjanci odnotowali łącznie sześć zdarzeń drogowych.

W czwartek około godz. 17 funkcjonariusze pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych:

  • przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej, gdzie kierowca vw passata nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy volkswagena caddy. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym;
  • w Nowej Wsi, gdzie kierowca audi zgłosił uszkodzenie swojego pojazdu podczas wymijania z innym kierowcą, który odjechał z miejsca zdarzenia – w tej sprawie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające;
  • w Domatkowie, gdzie kierowca audi zderzył się z sarną, która wbiegła pod jego samochód.

W piątek natomiast policjanci pracowali na ulicy Towarowej w Kolbuszowej, gdzie po północy kierowca hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem karnym.
Niedługo potem funkcjonariusze pojechali do miejscowości Mazury, gdzie kierowca daihatsu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 77-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Około godz.10 funkcjonariusze przyjęli również zgłoszenie dotyczące zniszczenia płyty i dekoracji na jednym z grobów na kolbuszowskim cmentarzu. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

W sobotę około 12.30 funkcjonariusze interweniowali w Osiej Górze, gdzie kierowca jeepa zderzył się z sarną.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci m.in. zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy, który podróżował bez aktualnych badań technicznych oraz kierowcy, który naruszył przepisy dotyczące ochrony środowiska powodując nadmierne zadymienie. Funkcjonariusze pouczyli kilku kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów związanych z prawidłowym oświetleniem pojazdów. Mandatem natomiast został ukarany kierowca, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych w Kolbuszowej Dolnej.