Rowerzysta zderzył się z volkswagenem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Rowerzysta zderzył się z volkswagenem

Data publikacji 21.07.2020

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia rowerzysty z volkswagenem, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kolbuszowej Dolnej. Kierujący volkswagenem zderzył się z 16-letnim rowerzystą. W wyniku zdarzenia nastolatek został przetransportowany do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy. Policja apeluje o ostrożność.

Kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wczoraj około godz.21.30 w rejonie ronda w Kolbuszowej Dolnej, zauważyli zdarzenie drogowe. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, zjeżdżając z ronda w kierunku Dzikowca, zderzył się z rowerzystą, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych wprost pod samochód. W wyniku zdarzenia 16-latek kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który kierował volkswagenem, nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy.

W sprawie trwają dalsze czynności. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jazda rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, gdzie nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, jest wykroczeniem. Pamiętajmy również, że rowerzyści, podobnie jak piesi, znajdują się w grupie uczestników ruchu drogowego szczególnie narażonych na obrażenia, dlatego stosowanie się do obowiązujących przepisów pomoże im uchronić się przed tego typu przykrymi zdarzeniami.