Wydarzenia

Świadkowie ujęli pijanego kierowcę

Data publikacji 27.07.2020

W policyjnym areszcie zakończył jazdę 31-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna kierował motorowerem mając blisko 3 promile. Dalszą jazdę udaremnili mu inni kierowcy, którzy zareagowali widząc zagrożenie na drodze.

Wczoraj po godz. 20, dyżurny z Kolbuszowej otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty na ul. Rzeszowskiej, w Raniżowie. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Z relacji świadka wynikało, że jechał on swoim bmw drogą relacji Raniżów - Pogwizdów Stary. W pewnym momencie jego uwagę zwrócił motorowerzysta, ponieważ sposób jego jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kierujący bmw postanowił wyprzedzić jednoślad, jednak pierwsza próba nie powiodła się, motorowerzysta zawrócił i kontynuował jazdę. Kierowca bmw pojechał za nim. Całe zdarzenie zauważyli dwaj inni kierujący i postanowili pomóc. Motorowerzysta został ujęty, a na miejsce przyjechali powiadomieni o sytuacji policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego jednośladem. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Rzeszowa jest pijany. Alkomat wskazał blisko 3 promile w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a motorower marki Zipp zabezpieczono na parkingu strzeżonym. O dalszym losie 31-latka zdecyduje sąd.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Zdecydowane reakcje innych uczestników i brak przyzwolenia na tego typu zachowania sprawiają, że na drogach jest bezpieczniej.

 

Powrót na górę strony