Wydarzenia

Wyścig "Solidarności i Olimpijczyków" - utrudnienia na terenie powiatu kolbuszowskiego

Data publikacji 07.09.2020

Kolbuszowscy policjanci w środę będą zabezpieczać trasę przejazdu kolarzy biorących udział w I etapie 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Z związku z przejazdem peletonu będą występować utrudnienia w ruchu. Apelujemy o ostrożność.

W najbliższą środę (9 września) przez teren powiatu kolbuszowskiego będzie przebiegała trasa 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków” na odcinku Spie - Przedbórz. Na trasie przejazdu będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu.

Wjazdu peletonu na teren naszego powiatu planowany jest na godz. 14:50, a godzina wyjazdu 15:30. Kolarze będą przejeżdżać trasą: Spie, Wilcza Wola, Kopcie, Płazówka, Mechowiec, Zarębki do DK-9, Kolbuszowa Dolna, Kolbuszowa, następnie przez rondo DK-9 skrzyżowanie z ul. Plac Wolności, rondo Plac Wolności z ulicą Obrońców Pokoju, ul. Piłsudskiego, Kolbuszowa Górna, Bukowiec, Domatków, Przedbórz.

Policjanci informuję, że poszczególne odcinki dróg na które wjeżdżać będzie peleton będą zamykane max.30 minut wcześniej. Przejazd kierowców poruszających się drogami, gdzie przewidywany jest wyścig, będzie regulowany przez służby zabezpieczające.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez policjantów oraz osoby zabezpieczające wyścig.   
 

Powrót na górę strony