Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski, propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016

W lutym  na terenie powiatu łańcuckiego odbyły się konsultacje społeczne dotyczące "Mapy zagrożeń" - nowego narzędzia Policji, mającego służyć diagnozowaniu miejsc zagrożonych i oczekiwań społecznych, a także poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 
Konsultacje społeczne prowadzili policjanci łańcuckiej komendy w celu zapoznania mieszkańców i samorządowców z nowym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego wdrażanym przez Policję, które nosi nazwę: „Mapa zagrożeń”. Istotą stworzenia mapy zagrożeń, jako narzędzia pracy jest rzetelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym skali oraz rodzaju zagrożeń, a także instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
 
Na terenie naszego powiatu przeprowadzono 9 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Dwa  takie spotkania odbyły się na poziomie powiatowym, pozostałe na poziomie lokalnym w gminach. 
 
Z wnioskami i propozycjami działań zgłaszanymi przez mieszkańców naszego powiatu można zapoznać się poniżej:
 
  1. Konsultacje społeczne w Starostwie Powiatowym w Łańcucie.
  2. Konsultacje społeczne w Urzędzie Miasta Łańcuta.
  3. Konsultacje społeczne w gminie Białobrzegi.
  4. Konsultacje społeczne w gminie Czarna.
  5. Konsultacje społeczne w gminie Markowa.
  6. Konsultacje społeczne w gminie Rakszawa.
  7. Konsultacje społeczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie.
 
Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):
 
 
W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbliższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez łańcuckich policjantów.
Powrót na górę strony