Mapy zagrożeń

Mapa zagrożeń - wnioski i propozycje działań

Data publikacji 21.03.2016

Leżajscy policjanci spotykali się z mieszkańcami lokalnych społeczności i przedstawicielami różnych instytucji w ramach konsultacji społecznych przy tworzeniu „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mapa ta jest projektem ogólnopolskim, który pozwoli na kierowanie sił i środków tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

 

Od początku lutego na terenie powiatu leżajskiego – w powiecie oraz miastach ( Leżajsk, Nowa Sarzyna) i gminach ( Grodzisko Dolne, Kuryłówka ) - organizowane były konsultacje społeczne, w trakcie których policjanci gromadzili informacje i spostrzeżenia od obywateli, które posłużą do stworzenia „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

 

Stworzenie map zagrożeń ma zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenie przestępczością określonego rodzaju, szczególnie uciążliwymi wykroczeniami czy patologiami. Ma też wskazać miejsca bezpieczne. Mając pełny i rzetelny obraz, policja może lepiej dostosować swoje działania, np. częściej kierować w takie miejsca patrole. 

 

Podsumowanie przeprowadzonych konsultacje w powiecie leżajskim:

 

w lutym na terenie naszego powiatu przeprowadzono 7 konsultacji społecznych na temat „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Jedno takie spotkanie odbyło się na poziomie powiatowym, a sześć na poziomie lokalnym W konsultacjach wzięło udział blisko 200 mieszkańców powiatu leżajskiego.

 

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mieszkańców małych społeczności. Uczestnicy konsultacji zgłaszali wiele nurtujących ich problemów. Mówili, w jakich sytuacjach czują się zagrożeni, ale także podkreślali, że nasz powiat należy do bezpiecznych i przyjaznych ludziom. Podczas konsultacji funkcjonariusze wielokrotnie spotkali się z życzliwością i wdzięcznością mieszkańców za wykonywaną przez policjantów pracę.  

 

Jakie wnioski i propozycje działań zgłaszali mieszkańcy naszego powiatu podczas zrealizowanych konsultacji społecznych- kliknij poniżej.

 

  1. Konsultacje powiatowe w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku
  2. Konsultacje w gminie Grodzisko Dolne
  3. Konsultacje w gminie Kuryłówka
  4. Konsultacje w gminie Leżajsk
  5. Konsultacje w mieście i gminie Nowa Sarzyna
  6. Konsultacje w mieście Leżajsku

 

Przypominamy, że każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej (w informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy):

 

mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl


W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji. W najbliższym czasie spotkania konsultacyjne będą kontynuowane przez leżajskich policjantów.

 

Powrót na górę strony